Kabeljauw uit de oven, een gerecht dat in de smaak zal vallen bij iedere vis liefhebber. Kabeljauw behoort tot de zoutwatervissen en is rijk aan eiwitten en vitamines. Het is belangrijk om een gevarieerd eetpatroon te ontwikkelen waar vis zeker een onderdeel van is. Dit gerecht bestaat uit veel eiwitten en goede vetten, maar bevat weinig koolhydraten.
Tip: Gebruik voor dit gerecht verse kabeljauw. Deze is te halen bij een viswinkel.
Ingrediënten
200 gram kabeljauw
2 champignons (middel)
3 ½ stuks cherrytomaatjes
15 gram pijnboompitten
50 gram prei
1 paprika
3 theelepels roomboter
Zout en witte peper
35 gram veldsla
¼ avocado
60 gram Hüttenkäse
1 eetlepel olijfolie
1 eetlepel chilisaus
Bereiding
Verwarm de oven voor op 200 graden.
Doe de kabeljauw in de folie, bestrooi het met peper en zout en leg wat klontjes roomboter op de vis.
Snijd de champignons en tomaat door de helft, de paprika in reepjes en de prei in schijfjes.
Verdeel de groenten en pijnboompitten over de vis en sluit het geheel met de folie.
Doe het in de oven voor +/- 25 minuten.
Was ondertussen de veldsla onder de kraan en in een sla centrifuge en doe in een kom.
Snijd de avocado in stukjes en doe dit samen met de Hüttenkäse bij de sla.
Sprenkel tot slot de olijfolie erover en maak de salade af met de chili saus.
Serveer de salade bij de vis met groenten.
Voedingswaarden
699 kcal
21 gram koolhydraten
51 gram eiwitten
44 gram vetten
Heeft het gesmaakt? Probeer dan ook eens onze tonijn quiche. Klik hier voor het recept!
Personal trainer en mede-eigenaar van ZERO23 Health Studios. Daarnaast ben ik judoka en heb ik een topsportcarrière achter de rug, waarmee ik in totaal 14 individuele medailles (waarvan drie gouden) binnensleepte op het Nederlands Kampioenschap. Ook deed ik mee aan het Europees Kampioenschap, World Cups en een Grand Prix. Na mijn judocarrière stapte ik over op Jiu-jitsu, waarbij ik 3x Nederlands kampioen werd en een keer Wereldkampioen. Mijn interesse in sport en voeding ontstond al op jonge leeftijd. De keuze om de opleiding Sport, Management & Ondernemen te gaan doen, lag dan ook voor de hand. Ondanks het behalen van dit diploma, blijf ik mijn kennis bijspijkeren. Zo haalde ik recentelijk (januari 2022) mijn Vitaliteitscoach opleiding bij CHIVO. Ik deel mijn opgedane kennis in de topsportwereld en tijdens opleidingen graag met mijn cliënten. Het motiveert me enorm om te zien hoe mijn klanten progressie boeken.
Jan Wandersays:
Een fantastisch recept,ik heb het al meerdere malen gemaakt. De kinderen en kleinkinderen zijn er dol op. Morgen maak ik het weer.
Grt. Jan Wander
Jan Wander says:
Een fantastisch recept,ik heb het al meerdere malen gemaakt. De kinderen en kleinkinderen zijn er dol op. Morgen maak ik het weer.
Grt. Jan Wander
Melvin Schol says:
Wat lekker Jan! Top